Joya Photos

Joya's Book


Reviews | Translationsآزمایش بزرگترین بمب غیر اتمی امریکا زنگ خطری برای مردم ما

توجه، باز شدن در یك پنجره جدید. مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

ملالی جویا،٢۷ حمل٦ ١٣٩

Malalai Joya

آزمایش بزرگترین بمب غیر هسته‌ای امریکا در ولسوالی اچین ننگرهار، زنگ خطری برای مردم افغانستان بود که نشان می‌دهد امریکا برای ادامه حضورش در منطقه حاضر است به خطرناکترین سلاح‌هایش نیز چنگ اندازد.

ادعای هدف قرار دادن مواضع داعش توسط این بمب، یک دروغ محض است چون به نظرم عملاً دولت امریکا نه تنها خواهان نابودی طالب و داعش و القاعده نیست بلکه طی این همه سال‌ها باعث تقویت این ویروس‌های کشنده نیز شده است.

پدیده داعش آنچنان که در سطح رسانه‌ها بزرگ‌سازی می‌شود در کشور ما وجود خارجی ندارد. تعدادی از همان طالبان آزموده‌شده در لباس داعش درآمده وحشت‌پراکنی می‌کنند.

طی شانزده سال اشغال کشورما توسط دولت امریکا و ناتو، با استفاده از سلاح‌های حاوی مواد رادیواکتیو محیط زیست ما را شدیداً آلوده و متضرر ساخته اند که در اثر آن میزان تولد کودکان ناقص در اکثر مناطق جنگزده به صورت وحشتناک بالا رفته و در بعضی مناطق حتی کشت و زراعت مردم را شدیداً ضربه زده است.

دولت دست‌نشانده کابل با امضای پیمان ننگین استراتژیک با امریکا که برده‌وار از سوی امریکا تحمیل شد، عملاً دست پنتاگون را در اعمال هرگونه جنایت و پلیدی و آزمایشات تسلیحاتی باز گذاشته در حقیقت کشور ما را به لابراتوار ماشین جنگی غرب و میدان جنگ‌های نیابتی قدرت‌های بزرگ مبدل ساخته است.

طی این مدت مردم ما بخصوص نیروهای عدالتخواه و مترقی صدای اعتراض شان را بارها علیه این یاغیگری‌ها و مداخلات مستقیم و غیرمستقیم کشورهای بیگانه بلند نموده اند.

به نظر من آزمایش «مادر تمام بمب‌ها» توسط ارتش امریکا بیشتر از اینکه واقعاً برای نابودی داعش باشد، زهرچشم نشان دادن به کشورهای رقیبش و بخصوص روسیه بود، که متقابلا روسیه نیز آرام ننشسته یک دور جدید از رقابت تسلیحاتی را دامن خواهد زد که متاسفانه مردم افغانستان قربانیان اصلی آن خواهند بود. مردم ما سخت نگران اند که تبدیل کشور ما به میدان رقابت های امریکا و روسیه، باعث خواهد شد که افغانستان را عمیقتر به کام جنگ، تباهی و سیه‌روزی سوق دهد.

دولت امریکا تجاوز اخیرش به سوریه را با دروغ و صحنه‌سازی‌های هالیودی زیرنام استفاده رژیم اسد از سلاح های کیمیاوی توجیه کرد، اما تاریخچه مکدر کاخ سفید نشان می‌دهد که خود بدترین ناقض قوانین بین‌المللی در این زمینه بوده است و تمامی رژیم های دیکتاتور و پلید را با خطرناکترین سلاح‌ها مجهز نموده و خود نیز در جنگ هایش در اکثر نقاط جهان با استفاده از سلاح های کیمیاوی و بیولوژیکی سبب قتل و کشتار میلیون‌ها انسان شده است.

در کشورما طی شانزده سال گذشته بارها با پرتاب بمب‌های حاوی فاسفورس سفید و یورانیم غنی ناشده باعث آلوده شدن، قتل و سوختاندن غیر نظامیان شده است. بناً تا زمانیکه اشغال کشور ما توسط امریکا و ناتو ادامه داشته باشد مردم ما امنیت وسلامتی را هرگز تجربه نخواهد کرد.

مسبب اصلی تروریزم و دهشت کنونی در کشور ما دولت امریکاست چون همه میدانیم که طالبان و اکثر گروه‌های تروریستی دیگر چوچه‌ها و دست‌پرورده‌های امریکا و غرب اند، هرچند در ظاهر شعار ضد تروریزم سر میدهند اما در کشور ما تروریست‌ها را برای رخنه کردن به چین و روسیه و دیگر رقبای شان مخفیانه تجهیز و تمویل می‌کنند. دیگر بشریت بیدار به این آگاهی دست یافته است که سیستم حاکم امریکا خود بزرگترین تروریست تاریخ است.

اگر امریکا واقعاً فکر نابودی تروریزم و داعش و طالبان را داشته باشد باید اولتر از همه از قصر ریاست‌جمهوری افغانستان شروع میکرد که مغزهای متفکر طالبان و داعش و جهادی در آنجا نشسته با آرامش خاطر طرح‌های مخرب برای افغانستان و مردمش می‌ریزند. مردم افغانستان از حنیف اتمر (مشاور امنیت ملی اشرف غنی)، معصوم استانکزی (رییس سازمان استخباراتی کشور)، شخص اشرف غنی و دبل عبدالله و دیگران منحیث «طالبان نکتایی‌پوش» یاد می‌کنند. اینان همه در ساخت و پاخت با طالبان، حزب تروریست گلبدین، شبکه حقانی و غیره قرار دارند و در اکثر حملات تروریستی خطرناک در کشور برنامه‌سازان اصلی همان‌هایی اند که در درون رژیم پست های مهمی دارند.

به امید روزی که مردم سوگوار ما دست به دست هم داده متحدانه برعلیه اشغالگران خارجی و مزدوران داخلی آنها به پاخاسته درغیر آن فردا این جنایتکاران جنگی از پرتاب بمب‌های اتمی نیز بر سر مردم ما دریغ نخواهند کرد.